У Великій Британії міська влада Елмбриджа розробила програму фінансової підтримки для родин, які надають прихисток українським біженцям. Ці родини можуть отримувати виплати в розмірі 600 фунтів стерлінгів щомісяця. Головна мета цієї допомоги – компенсувати додаткові витрати, які виникають у зв’язку з прийомом біженців, зокрема збільшені витрати на проживання.

За даними британської служби новин ВВС, програма була започаткована в березні 2022 року. Відтоді понад 300 домогосподарств у місті надали притулок більш ніж 600 (25 тис. грн) українцям. Про це повідомляє британське видання BBC.

Українці у Великій Британії, фото: miok.lviv.ua
Українці у Великій Британії, фото: miok.lviv.ua

Тим часом у Європі ситуація з підтримкою українських біженців змінюється не в кращий бік. У Польщі зафіксовано зниження рівня підтримки прийому біженців. Хоча понад половина польського населення все ще схвалює такі ініціативи, це найнижчий показник від початку війни.

Дедалі більше поляків висловлюють думку про необхідність повернення чоловіків призовного віку до України.

Українські біженці тримають прапор Польщі та України
Українські біженці тримають прапор Польщі та України

Популярні новини зараз
Гороскоп на 20 листопада для всіх знаків Зодіаку: як провести середу без стресів Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

"Люди не роблять це заради грошей, але зростання рахунків і витрат через наявність ще однієї людини у домі робить цю підтримку дуже важливою", – сказала співдиректорка місцевої благодійної організації ElmbridgeCAN Жанні Твіді.

У Німеччині з 2 жовтня змінили політику щодо підтримки біженців: посилено вимоги до працевлаштування для отримання соцдопомоги та введено суворіші санкції за нелегальну роботу. Також скорочено період, протягом якого не враховуватиметься наявність майна для отримувачів допомоги — з 12 до 6 місяців.

Зміни в Німеччині та Польщі свідчать про зменшення підтримки біженців через економічні труднощі. У той же час, фінансова допомога родинам у Великій Британії, які прихистили українців, виглядає важливою ініціативою, яка може стати прикладом для інших країн.

Нагадаємо, прихисток більше не дадуть: більше не раді українцям

Раніше ми писали про те, що соцвиплати замість роботи: Німеччина скаржиться, що українці не хочуть працювати

Крім того, Знай.ua повідомляв, важливі зміни 31 серпня: багато українців втратять дах над головою