Якщо ви випадково залишили свою банківську картку в банкоматі ПриватБанку, майте на увазі: повернути її неможливо. Фахівці банку пояснюють, що вилучені чи забуті картки не повертаються власникам. Це стосується як карток ПриватБанку, так і тих, які випущені іншими банками.

Якщо ваша картка була вилучена чи залишена в банкоматі або терміналі:

  1. Зверніться до банку, який видав картку. Для відновлення потрібно написати заяву про її перевипуск.
  2. Забезпечте додатковий захист коштів. Повідомте свій банк, щоб заблокувати забуту картку на випадок, якщо хтось намагатиметься нею скористатися.

ПриватБанк підкреслює, що банкомати та термінали налаштовані таким чином, щоб не повертати залишені картки. Це правило є загальним для всіх фінансових установ.

Банкомат ПриватБанку. Фото: скрін youtube
Банкомат ПриватБанку. Фото: скрін youtube

Економічний експерт Олексій Козирев заспокоює: забирати гроші з банків через страх втрат не варто. За його словами, навіть у воєнний час українська банківська система залишається стійкою.

Популярні новини зараз
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу Податок на нерухомість – з кого стягнуть ще й штраф Школи визначились з датою зимових канікул: скільки відпочиватимуть діти
Показати ще
  • Резерви банків значні. Станом на вересень 2024 року в банках зберігається 1,2 трлн грн коштів фізичних осіб та підприємців.
  • Державні облігації та депсертифікати покривають зобов’язання. Банки мають 726 млрд грн в облігаціях державної позики та ще понад 500 млрд грн у депозитних сертифікатах Національного банку.

Фінансисти наголошують, що ризик "згорання" коштів практично виключений. Забирати депозити або переводити всі кошти в готівку немає сенсу.

Банківська карта та банкомат. Фото: youtue
Банківська карта та банкомат. Фото: youtue

Поради: як уникнути втрати картки

  • Не залишайте картку в банкоматі: переконайтеся, що ви завершили операцію та забрали картку.
  • Користуйтеся додатками: багато операцій можна виконувати через мобільний чи онлайн-банкінг.
  • Налаштуйте SMS-сповіщення: це допоможе швидко реагувати на будь-які операції з карткою.

Нагадаємо, хотіли розплатитись, а гроші недоступні: банки масово блокують карти українців, 5 причин

Раніше ми розповідали, що клієнти ПриватБанку обурені блокуванням рахунків: які причини

Також, з карток ПриватБанку зникають гроші: українці скаржаться на блокування