Згідно зі статтею 24 Закону «Про відпустку» (від 24.12.2023), якщо працівник звільняється, йому має бути виплачена грошова компенсація за невикористану відпустку, включаючи додаткові дні для працівників, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю. Якщо ця компенсація не виплачена, працівник може звернутися до суду.

Звільнення / фото: PinterestУвольнение / фото: Pinterest
Звільнення / фото: Pinterest

Для подачі позову до місцевого суду необхідно подати позовну заяву та документи, зокрема копії трудової книжки, наказу про прийняття на роботу та звільнення, а також розрахунок кількості невикористаних днів відпустки та документи, що підтверджують пільги, пише портал "На Пенсії".

Компенсація нараховується на основі виплат за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю виплати компенсації. Для працівників, які пропрацювали менше року, розрахунок середньої заробітної плати проводиться за фактичний період роботи. Якщо працівник працював менше двох місяців, для розрахунку використовується заробіток за попередні два місяці.

Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини
Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини

Крім основної компенсації за невикористану відпустку, працівник може вимагати відшкодування середнього заробітку за час затримки розрахунку. У позові також можна зазначити моральну шкоду, спричинену затримкою виплати коштів.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 2 квітня: яким знакам Зодіаку краще не ризикувати у середу Гороскоп на квітень-2025 для всіх знаків Зодіаку: тертя Козорогів, витрати Дів та нові зустрічі Овнів просто в день народження -1, сніг та поверення холоду в Україну: яку погоду обіцяють нам у квітні "Вони сидять у тилу": кого пропонують мобілізувати в Україні замість зниження призовного віку
Показати ще

Нагадаємо, роботодавців змусять заплатити: українців хочуть захистити

Раніше ми писали про те, що військовий запропонував впровадити "чергу на фронт": як має змінитися служба у ЗСУ

Крім того, Знай.ua повідомляв, експерти в галузі освіти вигадали спосіб, як врятувати українську школу від "краху": що таке сatch-up табори