Із жовтня у Львові запрацювали нові правила паркування, і вони виглядають як типове європейське оновлення: всі поділили на зони, щоб розвантажити центральні вулиці та поповнити міський бюджет. Але з повідомленням про нововведення вийшла невелика накладка – місцеві жителі, схоже, не знали, що паркування тепер працюватиме зовсім по-іншому. Що змінилося?

У вересні міськрада затвердила нові правила, які розбивають Львів на 6 паркувальних зон. У першій зоні буде один сектор, у другій та третій – по 15 секторів, а от у четвертій, п'ятій та шостій зонах ніякого поділу немає.

Все це зроблено для того, щоб пільгові абонементи були доступні не тільки для тих, хто мешкає поряд з паркуванням, а й для людей з вулиць, де паркування взагалі немає. Пільговий абонемент тепер можна купити на будь-якій парковці в рамках свого сектора.

Львів. Фото: Facebook
Львів. Фото: Facebook

Для мешканців зони запровадили секторальні абонементи, які дозволять паркуватися дешевше на різних майданчиках, а для львів'ян, які не прив'язані до конкретного паркування, є ще й абонемент мешканця громади. Його можна буде використати у будь-якому секторі міста.

Популярні новини зараз
Мобілізаційні рейди та повістки поштою: ТЦК назвали найвищу ефективність 17-річних українців терміново кличуть в ТЦК: що на них чекає Що чекає на тих, хто не оновив облікові дані у ТЦК Українцям можуть припинити соціальні виплати: кому треба поквапитись за новими правилами
Показати ще

Однак тарифи на паркування, якщо чесно, вони можуть здивувати вас. Багато хто думав, що нововведення підуть на користь, але, як часто буває, несподіванки були в іншому місці – це, звісно, ​​стосується ціни.

Парковка, скріншот: YouTube
Парковка, скріншот: YouTube

Отже, з 1 жовтня тарифи по зонах будуть такими:

  • 1-а зона – до 52 грн/година (0,65% мінімальної зарплати)
  • 2-я зона – до 36 грн/час (0,45%)
  • 3-я зона – до 28 грн/час (0,35%)
  • 4-я зона – до 20 грн/час (0,25%)
  • 5-я зона – до 52 грн/час (0,65%)
  • 6-я зона – до 20 грн/час (0,25%)
  • Для туристичного та великогабаритного транспорту – до 96 грн/година (1,2%)

У пільгових секторах вартість паркування теж залежатиме від зони і виглядатиме так:

  • 1-а зона – 960 грн/місяць
  • 2-я зона – 800 грн
  • 3-я зона – 640 грн
  • 4-я зона – 480 грн

Паркування
Паркування

Але для львів'ян, які мешкають у цих зонах, все не так страшно. Для них передбачені пільги на паркування: знижки на абонементи та погодинне паркування. Причому для учасників бойових дій та членів сімей загиблих учасників АТО – додаткова знижка 50%.

Якщо ж ви хочете довгострокове паркування, то на 3 місяці, наприклад, вам доведеться заплатити 1 600 грн, а на 6 місяців – 2 800 грн. У вихідні та нічний час (з 20:00 до 8:00) пільговики паркуватимуться безкоштовно.

Крім того, важливі зміни стосуються режимів роботи паркування. Наприклад, в 1-2 зонах паркування працюватимуть з 8:00 до 20:00 щоденно, а в 3-4 зонах – тільки в робочі дні. Є й цілодобові паркування для спеціальних машин. Також буде передбачено не менше 10% місць для людей з інвалідністю та 5% для електромобілів.

І ось вам ще новина: штрафи за неправильне паркування йтимуть на підтримку ЗСУ. Тож штрафуватимуть з подвійною користю – для міста та для армії.

Зі списком паркувальних зон/ секторів можна ознайомитись на сайті Львівської міськради.

Нагадаємо, не поспішайте в сервіс, краще загляньте у ванну: як швидко позбутися подряпин на машині

Раніше ми писали про те, що можете втратити багато грошей: українців попередили про небезпеку продажу авто за довіреністю.

Мало хто знає, але в Україні збирали кабріолет "Таврія": таких лише 3 штучки на весь світ