Для українців, які потребують підтримки в оплаті житлово-комунальних послуг, держава пропонує два основні види допомоги: пільги та субсидії. Хоча їхня мета однакова — знизити фінансовий тягар витрат на комуналку, важливо розуміти різницю між ними, щоб правильно обрати підхожий варіант. Про основні відмінності між пільгами та субсидіями розповіли у Пенсійному фонді України.

І пільги, і субсидії надаються для покриття певних витрат на житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого палива. Вони допомагають домогосподарствам зекономити на рахунках за електроенергію, воду, опалення та інші послуги, з якими багато хто стикається щомісяця.

Субсидія. Фото: скрін youtube
Субсидія. Фото: скрін youtube

Пільга — це вид допомоги, що надається конкретним категоріям громадян і часто не залежить від рівня доходу. Іншими словами, право на пільгу можуть мати ті, хто належить до визначених груп, незалежно від матеріального становища. До таких категорій належать:

  • діти війни;
  • ветерани війни;
  • багатодітні сім'ї;
  • особи, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС;
  • родини загиблих або померлих ветеранів війни, захисників та захисниць України.

Пільги призначаються автоматично для тих, хто належить до відповідної категорії, і можуть покривати значну частину витрат на житлово-комунальні послуги.

Популярні новини зараз
Гороскоп на примхливу неділю 17 листопада для всіх знаків Зодіаку: справи можна відкласти на потім У грудні пенсіонерам підкинуть грошенят: хто та скільки отримає Зимова допомога: українцям нададуть виплати для оплати комуналки та ліків "Нафтогаз" закликав пенсіонерів по-новому платити за послуги
Показати ще

Пенсіонери, отримують пільги. Фото: iStock
Пенсіонери, отримують пільги. Фото: iStock

Субсидія, на відміну від пільги, залежить від фінансового положення родини. Ця допомога спрямована на підтримку сімей, які не можуть повністю оплачувати рахунки за комунальні послуги через низький дохід. Тобто, якщо домогосподарство має обмежений бюджет і стикається з фінансовими труднощами при оплаті рахунків, держава призначає їм субсидію для покриття цих витрат.

Для отримання субсидії потрібно подати документи, що підтверджують низький дохід домогосподарства, після чого органи соціального захисту приймають рішення про надання допомоги.

Деякі українці можуть одночасно мати право на обидва види допомоги. Однак тут є важливе правило: отримати і пільгу, і субсидію одночасно не вийде — доведеться обирати. Залежно від ситуації, варто визначити, що вигідніше: якщо родина належить до пільгової категорії, але має достатній дохід, пільга може покрити лише частину витрат. Водночас, при обмеженому бюджеті, субсидія може допомогти суттєво зекономити на витратах.

Нагадаємо, субсидія, пенсія та виплати для ВПО: як дізнатися, чи нараховано соціальну допомогу не виходячи з дому

Раніше ми розповідали, що заготівля дров – не жарт: українців попередили про зростання тарифів на газ, озвучено дату

Також, щоб не залишитись без субсидії або пільг: які документи потрібно актуалізувати