Цієї осені українці почали отримувати нові платіжки за технічний огляд внутрішньобудинкових систем газопостачання, відомі як "третя платіжка за газ".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє
Основною метою технічного огляду є забезпечення безпеки використання газу в будинку. Фахівці перевіряють газові мережі на щільність, випробовують систему під тиском, а також оглядають газові прилади та запірні пристрої. За даними "Газмережі", під час огляду спеціалісти часто виявляють десятки витоків газу. Наприклад, лише за останній період вдалося усунути близько 100 тисяч витоків, що суттєво знижує ризики для мешканців.
Згідно з чинним законодавством, ще з 2018 року відповідальність за внутрішні газові мережі покладена на власників будинків. Деякі мешканці уклали договори зі спеціалізованими компаніями, але більшість продовжує нехтувати цією необхідністю. Тому зараз, аби забезпечити безпеку, запроваджена система обов’язкових техоглядів.
Техогляд газових мереж не є формальністю. Спеціалісти зазначають, що будь-які недоліки в системах газопостачання можуть призвести до катастрофічних наслідків — від вибухів до пожеж. Тому важливо вчасно перевіряти стан газових мереж, особливо в багатоквартирних будинках.
Платіжки за техогляд надсилаються мешканцям будинків після завершення робіт. На сайтах філій "Газмережі" можна знайти графіки технічного огляду та орієнтовні тарифи. Проте відмовитись від техогляду або уникнути оплати неможливо — це обов’язкова послуга, спрямована на безпеку громадян.
Мешканці, які не бажають чекати на перевірку від "Газмережі", можуть самостійно укласти договори з приватними компаніями для проведення техогляду газових систем. Але це також вимагатиме фінансових витрат.
Нагадаємо, перевірка газових плит: 8 ознак, що доведеться витрачатися на ремонт
Раніше ми розповідали, як платитимуть за опалення українці в 2024 році
Також, світло і газ: яких змін очікувати у платіжках з листопада