У серпні 2024 року в Україні спостерігалося суттєве зростання гуртових цін на промислову продукцію, яке становило 31,2% у порівнянні з серпнем минулого року. Ціни в межах країни зросли на 35,0%, тоді як експортні ціни підвищилися лише на 6,7%.

Цю інформацію оприлюднив Державний комітет статистики України. У виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів відзначено підвищення цін на 10,5%. Внутрішні ціни в цій категорії зросли на 10,8%, а експортні – на 9,2%.

Ціни на напої, скріншот: YouTube
Ціни на напої, скріншот: YouTube

Важливо зазначити, що зміни гуртових цін впливають на споживчі ціни в магазинах, зазвичай це відбувається через кілька місяців після підвищення гуртових цін. На світовому ринку у серпні 2024 року відзначалося зниження цін на продовольство, особливо на цукор, м'ясо та зернові.

Індекс цін ФАО зменшився на 1,1% у річному вимірі і на 24,7% у порівнянні з піковими значеннями, які були зафіксовані у березні 2022 року після початку російського вторгнення в Україну.

Популярні новини зараз
Терміново запасайтеся цим, поки знову не стали відключати світло: українцям дали список на зиму Водоканали розікрали гроші, а тепер вимагають підвищити тарифи Бронювання не захистить: кого можуть мобілізувати прямо з ТЦК Нові правила для українців 60+: як збільшити пенсію в кілька разів
Показати ще

Інфляція / фото: Нацбанк
Інфляція / фото: Нацбанк

Що стосується споживчих цін в Україні, то в серпні 2024 року вони підвищилися на 0,6%. Річна інфляція також зросла до 7,5%, що є вищим показником, ніж у серпні минулого року (8,6%).

У липні 2024 року Національний банк України погіршив прогноз по інфляції на цей рік до 8,5% з попереднього показника у 8,2%. Вони очікують, що загальна інфляція в Україні продовжить зростати протягом наступних трьох кварталів, але залишиться в межах помірних значень.

Молочка, фото: Знай.ua
Молочка, фото: Знай.ua

Найбільше зросли ціни на молочні продукти, які підвищилися на 17,8%, у тому числі в межах України на 16,7%. Ціни на м'ясо також зросли на 16,4%, а внутрішні ціни на це ж м'ясо залишилися на рівні 16,4%.

Водночас варто зазначити, що ціни на виробництво цукру впали за рік на 10,3%, що може свідчити про певні зміни в попиті та пропозиції на ринку.

Нагадаємо, страви з курятини – вже не бюджетна вечеря: які види м’яса вдарять по гаманцю

Раніше ми писали про те, що скоро і зарплати не вистачить: в Україні піднімаються ціни на продукти

Крім того, Знай.ua повідомляв, ціни вдвічі вищі за торішні: морква, часник і буряк – скільки заплатимо восени