Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з особливою увагою ставляться до своїх платіжок за комуналкою, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що в Україні експерти виносять тему незаконних нарахувань по ЖКП цілим сім'ям на загальний огляд, щоб люди розуміли, як у такій несправедливості необхідно поводитися.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДекілька прикладів порушень з боку комунальних підприємств у різних містах країни у себе в Telegram-каналі навів експерт з енергетики Олег Попенко.
За словами експерта, у Харкові у 2023 році всім власникам квартир незаконно нарахували плату за обслуговування теплових мереж.
"Ця послуга не може бути нарахована КП до платіжки, а приймається лише через рішення загальних зборів", - пояснив експерт.
У Куп'янську мешканці отримали подвійні платіжки за електроенергію за період окупації - від окупаційної влади та від "Харківобленерго".
"Таких випадків сотні-тисячі по всій Україні", – додає експерт.
Експерт також навів приклад Кривого Рогу, де мешканці зруйнованого будинку отримали рахунки від ДПЕК за електроенергію.
"А ще є напівзаконні платіжки. І так вони малюють величезні борги за тепло", – додав він.
Також є і вельми "старий" випадок із Києва, коли 2020 року власник квартири отримав платіжку на 52 000 гривень за тепло за грудень.
"Лише тому, що КП КТЕ знайшли таку законодавчу можливість. І лише після мого особистого втручання та громадського резонансу вони зробили перерахунок", - повідомив експерт.
Щодо ситуації у Львові, Попенко зазначив: "Також незаконні платіжки за обслуговування теплових мереж отримали у Львові. Усі користувачі послуг теплопостачання. Це 2020-2021 рік".
Експерт звернув увагу на проблему нарахувань в окупованих містах: "Мешканці більшості міст в окупації отримували платіжки за комунальні послуги до кінця 2023 року".
Попенко також прокоментував ситуацію у Чернігові: "У Чернігові працював приватний ЖЕК, я не знаю його долю зараз, тому що вони продавали його. Власники були десь у країнах Балтії. Вони постійно "балувалися" з нарахуваннями за обслуговування прибудинкової території, включаючи вартість обслуговування землі, які не мають до цього жодного стосунку”.
На питання про занадто гарячий теплоносій у будинках і відповідно високі платіжки, експерт відповів: "Нікуди звертатися. Відповідь буде одна. Багатоквартирний будинок - це спільна спільна власність власників квартир, і всі втрати в будинку - це ваші проблеми".
Зі слів експерта стає ясно, що єдиним вирішенням проблеми є самостійне регулювання подачі тепла або встановлення ІТП з погодним регулюванням.
Нагадаємо, створення ОСББ в Україні стало простіше: гроші на підтримку дадуть.
Раніше повідомлялося, квитанції за світло - "схуднуть": як вересень змінить пільги, нічні тарифи та субсидії.
Також, українцям у квитанціях накидають кіловат: як уникнути переплат.