Німецькі пенсіонери тепер можуть розраховувати на приємний бонус, якщо вирішать відкласти свій заслужений відпочинок. Уряд Німеччини розробив новий спосіб мотивувати людей продовжувати працювати, незважаючи на досягнутий пенсійний вік. Ті, хто відкладає вихід на пенсію хоча б на рік, отримають спеціальну премію — так звану «ренту за відстрочку». Але що це означає для звичайних людей і наскільки це вигідно?

В умовах старіння населення в Європі виникає потреба підтримувати активних людей на ринку праці якнайдовше. Замість того, щоб масово відправляти громадян на пенсію, влада прагне дати можливість тим, хто ще має сили та бажання працювати, продовжувати свій трудовий шлях. Це вигідно і самим людям, і державі, оскільки дозволяє зменшити навантаження на пенсійний фонд.

заробітчани у Європі, фото Pxhere
заробітчани у Європі, фото Pxhere

За кожний додатковий рік роботи понад пенсійний вік німецьким громадянам буде нарахована одноразова премія. Це своєрідний бонус за те, що людина відстрочила вихід на пенсію і продовжила працювати, збільшуючи свої майбутні пенсійні виплати. Також протягом цього періоду пенсійний фонд не сплачуватиме за неї внески на медичне страхування, що теж позитивно вплине на розмір майбутньої пенсії.

Нововведення почне діяти з 2027 року. Поки що це лише плани, але уряд активно працює над їх втіленням. Тож, можливо, незабаром такі ініціативи підхоплять і інші країни, для яких питання пенсійної системи також стає дедалі актуальнішим.

Популярні новини зараз
Курс долара кине у розпач: вже затвердили З 1 жовтня платіжки за світло зміняться Пенсіонерам готують круті зміни з новими сумами – виплати зростуть на 1500 грн Сніг, мінусова температура та сильний вітер: синоптикиня розповіла, чи буде рання зима восени 2024 року
Показати ще

Нагадаємо, Словаччина урізала допомогу українцям: хто ризикує залишитись в злиднях і без даху над головою

Раніше ми розповідали про оновлення для українців у Польщі: важливі зміни у статусі UKR і PESEL

Також, українцям в Ірландії вказали на двері: доведеться самостійно шукати житло і роботу