Для кожного водія в Україні наявність страхового поліса автоцивілки є не просто формальністю, а законодавчою вимогою. Ігнорування цього обов'язку може обернутися значними фінансовими втратами. Розповідаємо, що саме загрожує водіям без страхування.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОбов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності, або автоцивілка, захищає водія від необхідності власним коштом покривати збитки, завдані іншим учасникам дорожнього руху в результаті ДТП. У 2024 році максимальна виплата за полісом становить до 130 тисяч гривень на ремонт автомобіля потерпілого і до 260 тисяч гривень на лікування.
З 2025 року ці суми зростуть до 250 тисяч гривень на ремонт і 500 тисяч гривень на лікування, що робить поліс ще більш важливим інструментом захисту фінансових інтересів водія.
Відсутність автоцивілки тягне за собою штраф у розмірі 425 гривень. Якщо ж упродовж 15 днів після першого штрафу водій не оформить поліс, сума зросте до 850 гривень. Повторне порушення також обійдеться у 850 гривень.
Ці штрафи стосуються випадків, коли:
- Полісу взагалі немає.
- Поліс протермінований.
- Винуватець ДТП не мав страховки.
Особливо уважними повинні бути власники автомобілів з транзитними (червоними) номерами, які ще не стоять на постійному обліку. Для них також необхідно оформити автоцивілку хоча б на 10-15 днів. Невиконання цього обов’язку загрожує штрафом у 425 гривень.
Власникам автомобілів на іноземних номерах не загрожують українські штрафи за відсутність автоцивілки, оскільки на їхні транспортні засоби поширюється дія "Зеленої карти". Проте в країнах ЄС штрафи за відсутність страховки можуть досягати щонайменше 300 євро.
Нагадаємо, українцям блокують банківські рахунки: через що можна залишитися без копійки
Раніше ми розповідали, скільки штрафів за неявку в ТЦК можуть отримати чоловіки: і це лише початок
Також, потрібно встигнути до 15 вересня: українці отримають знижку від "Нафтогазу"