Кабмін хоче зменшити суму, з якої не потрібно сплачувати податок на посилки з-за кордону. Наразі цей поріг – 150 євро, але його хочуть знизити до 45 євро. Тобто якщо ви замовляєте щось дорожче, вам доведеться заплатити 20% податку на додану вартість (ПДВ).

Наприклад, якщо ваше замовлення коштує 250 євро, то із "зайвих" 100 євро потрібно буде заплатити 20 євро ПДВ. Законопроєкт №11416, зареєстрований у Верховній Раді 18 липня, спрямований на зміну податкового законодавства.

Посилки, скріншот: Youtube
Посилки, скріншот: Youtube

Є кілька винятків. Під новий поріг не потрапляють товари, які обкладаються акцизом, такі як алкоголь чи тютюн, а також певні обсяги парфумів, кави та чаю. Крім того, якщо товари відправляються вам без оплати, і вони призначені для особистого чи сімейного використання, податок не стягується.

Якщо закон ухвалять, то будь-яке замовлення з-за кордону оподатковуватиметься, навіть якщо воно коштує менше 45 євро. Ця пропозиція є частиною кампанії щодо пошуку додаткових грошей до бюджету країни, щоб до кінця року зібрати близько 3 мільярдів гривень.

Популярні новини зараз
Путін оголосив про масштабне збільшення чисельності армії Прогноз погоди на кінець вересня: коли в Україну прийдуть перші заморозки Охоронці "Укрзалізниці" влаштували п'яно-криваву бійку: пасажири в шоці від побаченого Три категорії пенсіонерів, кому піднімуть виплати
Показати ще

Покупки в інтернеті
Покупки в інтернеті // pixabay.com

Автори закону кажуть, що ці зміни потрібні для наповнення бюджету та боротьби з ухилянням від податків, а також виконання зобов'язань України перед Євросоюзом. Вони також вважають, що багато товарів, які українці купують онлайн, завозяться без сплати податків і це створює проблеми для економіки.

Міністр фінансів Сергій Марченко сказав, що багато інтернет-магазинів в Україні працюють у "тіні", і таким чином держава недоотримує значних сум податків.

Урядова ідея оподаткувати майже всі посилки з-за кордону викликала змішані реакції.

Деякі експерти вважають, що це робиться на користь великих компаній, які торгують електронікою та побутовою технікою, і називають це "негарною історією". Утім, поки законопроєкт не ухвалено, коментувати його остаточні наслідки складно.

Нова пошта, посилки / фото: Facebook
Нова пошта, посилки / фото: Facebook

Думка поштових операторів

В "Укрпошті" поки що не поспішають з оцінками, а от у "Новій пошті" вже бачать проблему. Представники компанії вважають, що новий податок вдарить по кишені звичайних українців, особливо тих, хто часто замовляє дрібні речі з-за кордону, наприклад електроніку чи аксесуари.

Що станеться з посилками

Зниження порога до 45 євро стосується лише відправлень від приватних осіб, наприклад, якщо друг із Польщі надішле вам посилку. Але якщо посилка з магазину, то поріг безмитного ввезення дорівнюватиме нулю. Це означає, що навіть за покупку на 10 доларів, наприклад, на iHerb, потрібно буде сплачувати мито.

Митниця, ТСН
Митниця, ТСН

Можливі проблеми

Новий законопроєкт може сильно збільшити навантаження на митні органи, оскільки кожна посилка перевірятиметься та оподатковуватиметься. Це може не тільки уповільнити доставку, а й призвести до збільшення "сірих" схем ввезення товарів.

Люди можуть почати занижувати вартість посилок або вказувати, що товари вже були у вжитку, щоб уникнути оподаткування.

За словами "Нової пошти", такі заходи можуть призвести до того, що люди менше замовлятимуть з-за кордону, що зрештою може негативно позначитися на доходах бюджету.

Нагадаємо, посилки з-за кордону обійдуться дорожче: депутати вирішили, що українці платять мало

Раніше ми писали про те, що "копійки" тепер можна зберігати на карті NovaPay: чи варто класти туди зарплату

Крім того, Знай.ua повідомляв, знов забули забрати: скільки коштує зберігання посилок на "Новій пошті"