Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсії, а також уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація.

Справа в тому, що навіть якщо споживач не користувався газом протягом року, але підключений до труби, він все одно має платити за послугу з доставки газу. Утім, в окремих випадках за доставку газу можна не платити.

Про це стало відомо завдяки інформації із численних публікацій прес-служби Мінсоцполітики.

Квитанція "Нафтогазу", скріншот: Facebook
Квитанція "Нафтогазу", скріншот: Facebook

Чи мають пенсіонери платити за доставку газу

Українці отримують два рахунки: один за газ, а інший за його доставку. Пільги на оплату доставки газу не залежать від того, чи перебуває людина на пенсії.

Популярні новини зараз
До 9,99 грн за куб: кому доведеться більше платити за газ Українка була в шоці від харчування в школі – таке і свиням соромно давати З 1 жовтня платіжки за світло зміняться Пенсіонери з картками ПриватБанку можуть залишитись без грошей: у чому проблема
Показати ще

Однак можливе звільнення від оплати за доставку газу за певної умови. Люди, які використовують газ, але залишаються підключеними до газової мережі, зобов'язані платити за доставку.

Доставка газу. Фото: скрін youtube
Доставка газу. Фото: скрін youtube

Щоб не платити за доставку, варто офіційно відмовитись від неї. Для відмови від оплати за доставку необхідно розірвати контракт та відключитись від газової мережі.

Якщо особа не бажає розірвати угоди через можливе майбутнє використання газу, вона має право сплачувати мінімальну суму доти, доки не почне знову користуватися газом.

"Нафтогаз", скріншот: YouTube
"Нафтогаз", скріншот: YouTube

Як скасувати угоду про доставку газу

Щоб розірвати угоду про доставку газу, необхідно виконати такі кроки:

1. Отримати акт про зупинення постачання газу.

2. Звернутися до свого оператора газорозподільної мережі (ОДРМ) з проханням про розірвання договору.

У разі продовження подачі газу:

Написати заяву оператору ГРМ для офіційного розірвання угоди.

Якщо оператор ГРМ відмовляється розривати договір, подати скаргу до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання в енергетиці та комунальних послугах.

Нагадаємо, українці пересядуть на громадський транспорт: нові акцизи на пальне зроблять автомобіль недоступною розкішшю.

Раніше повідомлялося, світло є, а зв'язок поганий: у Мінцифри порадили заощаджувати.

Також, тарифи на опалення можуть підняти: взимку доведеться платити більше.