В Україні 60-річні пенсіонери можуть отримати певні доплати одразу після виходу на заслужений відпочинок. Вони передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пенсія віком в Україні призначається з 60 років. Такі умови діють як для чоловіків, так і для жінок, але за умови наявності необхідного страхового стажу у 2024 році це мінімум 31 рік.

Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook
Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook

Відразу після виходу на пенсію 60-річні громадяни можуть отримати деякі надбавки до основної виплати.

Які можуть бути доплати?

Для 60-річних пенсіонерів передбачено доплати за дітей. Вони призначаються за умови, що людина не працює і під її опікою є дитина віком до 18 років.

Популярні новини зараз
Переселенцям дадуть безкоштовні квартири: 5 років без оплати оренди Вартість дзвінків від Київстару змінюється: чого очікувати з 11 вересня Українці можуть платити за газ, світло, воду та тепло лише половину ціни: кому дадуть знижку "Газмережі" попередили про новий спосіб оплати: стосується кожного споживача
Показати ще

Відповідно до законодавства, на кожну дитину виплачується додатково по 150 гривень. Отримати доплату можна після подання відповідної заяви до органів ПФУ.

Отримання пенсії. Фото: скрін youtube
Отримання пенсії. Фото: скрін youtube

Крім того, відразу після виходу на пенсію українцю можуть надати доплату як почесному донору. Такий бонус передбачений для осіб, які здали 40 максимальних допустимих доз крові або 60 разових максимальних допустимих доз плазми.

Доплата нараховується щомісяця у розмірі 10% від прожиткового мінімуму, 2024 року це 292 гривні. Для оформлення надбавки за донорство потрібно звернутися до ПФУ із заявою та документами, що підтверджують статус Почесного донора.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, від 400 до 1000 гривень: пенсіонерам підкинуть грошенят у серпні, кому пощастить.

Також наш портал інформував, разом із пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа.

Крім того, ми писали, як не залишитись без пенсії через помилку: важливе роз'яснення ПФУ.