За перше півріччя 2024 року обсяги касових операцій у банках України суттєво зросли. Надходження готівки до банківських кас склали 1,308 трлн грн, що на 9,5% більше порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Видача готівки з банківських кас також збільшилася на 12,6%, досягнувши 1,343 трлн грн.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦей ріст пов'язаний із відновленням економічної активності в країні. Зокрема, зросли заробітні плати та соціальні виплати, що сприяло збільшенню касових оборотів. Стабільність на валютному ринку та помірна інфляція також відіграли важливу роль у цьому процесі.
Однак зростання обсягів видачі готівки частково зумовлене прагненням населення забезпечити запас грошей на випадок перебоїв з електроенергією. В умовах можливих блекаутів готівка залишається доступним і важливим платіжним інструментом для роздрібних операцій.
Основні джерела надходжень готівки до банківських кас включають:
- Торговельну виручку, яка становить 31,8% від загального обсягу надходжень.
- Операції клієнтів з платіжними картками – 23,6%.
- Надходження від продажу іноземної валюти – 17,6%.
- Виручка від усіх видів послуг – 13%.
Інвестиційний банкір Сергій Фурса наголошує на важливості заздалегідь підготувати запас готівки, оскільки в умовах блекаутів електронні системи розрахунків можуть не працювати. Рекомендується мати бюджет, який відповідає витратам на певний період, наприклад, на тиждень.
З іншого боку, голова правління "Глобус Банку" Сергій Мамедов зазначає, що наразі проблеми з роботою банкоматів і розрахунками картками майже відсутні.
Понад 70% банківських відділень вже інтегровані в систему Power Banking, що дозволяє громадянам безперешкодно користуватися банківськими послугами навіть в умовах відключення електроенергії.
Нагадаємо, блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя
Раніше ми писали про те, що хотіли скористатись безкоштовною послугою, але "Ощадбанк" взяв за неї комісію: чому так
Вам буде цікаво дізнатися українці залишаються без грошей після використання терміналів ПриватБанку: у чому проблема