Фінансові експерти заявили, що у банках України у перші дні серпня 2024 року ціна готівкового "баксу" складе 40,6-41,5 грн. Різких змін курсу долара в Україні після засідання Федеральної резервної системи (ФРС), аналога центробанку в США, не очікується.

Фінансисти вже врахували у своїх розрахунках збереження ставок ФРС на поточному рівні. Ситуація з євро відрізняється – його вартість в Україні коливатиметься у досить широкому коридорі.

Про це розповів фінансовий аналітик Олексій Козирєв для журналістів одного з українських видань.

Курс долара в Україні
Курс долара в Україні

Щодо безготівкового курсу долара в Україні, то хід торгів на міжбанку, за словами експерта, продовжить насамперед залежати від інтервенцій Нацбанку.

Популярні новини зараз
Пенсію заберуть усю до копійки: кого з українців безжально залишать з порожнім гаманцем До 500 грн зарахується на картку: ПриватБанк порадував клієнтів ТЦК похвалилися, на скільки мільйонів вдалося "подоїти" ухилянтів Пенсіонери з картками ПриватБанку можуть залишитись без грошей: у чому проблема
Показати ще

"Тому особливого впливу на хід наших торгів (по долару. – ред.) рішення Федрезерва не вплине. За моїм прогнозом, у період з 31 липня по кінець дня 1 серпня котирування долара на міжбанку будуть перебувати в межах 40,85-41,25 грн", – підрахував фахівець.

Натомість міжбанківський курс євро, за його словами, у цей період змінюватиметься досить активно. За розрахунками він перебуватиме в межах від 43,91 до 44,88 грн/євро.

Курс долара в Україні
Курс долара в Україні

У більшості кас банків долар у ці два дні перебуватиме в межах коридору купівлі та продажу від 40,6 до 41,5 грн, а в обмінниках фінкомпаній – у межах від 40,9 до 41,45 грн, додав експерт. Котирування готівкового євро в банках очікуються в межах широкого коридору 44-45,15 грн, а в обмінниках - від 44 до 45,2 грн.

Як рішення ФРС впливають на Україну

За словами Козирєва, високі відсоткові ставки, які наразі утримує і ФРС, і центробанк ЄС (ЄЦБ), не вигідні Україні.

"Це автоматично подорожчає обслуговування зовнішніх боргів, що побічно залежать від рівнів ставок американського та європейського регуляторів. Ця ж проблема буде і щодо валютних кредитів, які залучає український бізнес навіть в умовах війни", – пояснив експерт.

Водночас, за його прогнозом, низькі ставки українських банків за валютними депозитами та ОВДП збережуться. Так, зараз банки в Україні за депозитами у доларі пропонують до 3% річних, у євро – до 2,5%, а ставки прибутковості за облігаціями у цих валютах становлять до 4,66% річних та до 3,23% річних відповідно.

Нагадаємо, Рада планує дати знижку на паливо аграріям: але не все так просто.

Раніше повідомлялося, 42 грн за "бакс" - лише початок: банкір зізнався, що на українців чекає нова курсова реальність.

Також, слабка гривня спровокувала зростання цін на АЗС: скільки доведеться заплатити за бензин і солярку.