Коли оформляєте кредит або відкриваєте рахунок, вам можуть запропонувати супутню послугу – страхування. Це може бути зручно, оскільки можна отримати і банківські, і страхові послуги в одному місці. Однак іноді страхування можуть нав’язувати як обов’язкову умову.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Сумській обласній військовій адміністрації пояснили, коли страхування є обов’язковим за законом, а коли можна від нього відмовитися.
Коли страхування є обов’язковим:
- При оформленні кредиту на житло потрібно застрахувати квартиру або будинок, які є предметом іпотеки, згідно з законом України «Про іпотеку».
- Власники авто повинні мати поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності («автоцивілку»). При кредиті на автомобіль банки часто включають оформлення «автоцивілки» до пакету послуг, хоча це не є законодавчою вимогою.
- При кредиті на автомобіль можуть пропонувати оформити КАСКО для захисту автівки від ризиків, таких як ДТП, викрадення чи пошкодження. Відмова від КАСКО може призвести до відмови у видачі кредиту. Також кредит на іпотеку або заставне майно може передбачати обов’язкове страхування життя позичальника або страхування від нещасних випадків.
Банк зобов’язаний надати можливість обрати страховика з переліку партнерських компаній. Якщо банк наполягає на страхуванні в одній конкретній компанії, це є порушенням прав споживача.
Коли страхування не є обов’язковим:
Якщо ви берете споживчий кредит (не автокредит чи іпотеку), відкриваєте рахунок, робите переказ коштів або обмінюєте валюту, страхування не є обов’язковим. Щоб перевірити, чи включена необов’язкова страхова послуга до вашого договору, уважно прочитайте угоду або запитайте про це співробітника банку.
Нагадаємо, банки можуть продати ваш кредит: відразу відчуєте наслідки
Раніше ми писали про те, що про кредит можна забути ще на деякий час: як довго триває відстрочка
Вам буде цікаво дізнатися не укладетесь у 90 днів – повертайте гроші: нові правила встановлення генераторів