Кабінет Міністрів України запропонував збільшити ставку військового податку до 5%, що суттєво вплине на фінансове навантаження на громадян. Якщо пропозиція буде затверджена, українці з мінімальною зарплатою щомісяця сплачуватимуть 400 грн, а ті, хто має середню зарплату, — 1 тис. грн.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦе дозволить збільшити надходження на забезпечення військових потреб, зокрема, на купівлю життєво необхідного обладнання для Збройних сил. Міністр фінансів підкреслює, що підвищення військового збору допоможе знайти додаткові кошти для підтримки критично важливих потреб країни.
Якщо уряд України вирішить підвищити військовий податок до 5%, як пропонує Кабмін, це вплине на суми, які громадяни сплачуватимуть щомісяця та щодня в залежності від їх доходів:
- Мінімальна зарплата (8 000 грн), щомісяця: 400 грн, щодня 13 грн.
- Мінімальна зарплата (20 000, щомісяця, 1000 грн, щодня 33 грн.
- Мінімальна зарплата (50000), щомісяця: 2500 грн, щодня 83 грн.
- Мінімальна зарплата (100 000 грн), щомісяця: 5000 грн, щодня 167 грн.
- Мінімальна зарплата (200 000 грн), щомісяця: 10 000 грн, щодня 333 грн.
Міністерство фінансів пояснює, що ці додаткові кошти потрібні для покриття критично важливих військових витрат, які щодня складають 5,6 млрд грн. Підвищення ставки податку дозволить зібрати необхідні кошти для забезпечення Збройних сил України та купівлі важливих предметів, таких як військова форма, тактичні рукавиці, окуляри, рюкзаки та рації.
Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що Україні необхідно знайти ще 500,3 млрд грн для задоволення важливих потреб, і підвищення військового податку є частиною цієї стратегії. Він наголосив, що кожна сплачена гривня має велике значення для забезпечення оборонних потреб країни.
Нагадаємо, податкова серйозно взялася за українців: проштрафитися – дуже легко
Раніше ми писали про те, що податок на землю можна не платити: хто звільнений від обовʼязку
Вам буде цікаво дізнатися в Україні очікують гіперінфляцію: чи варто скуповувати валюту до підвищення податків