Ринок гречки в Україні знову нестабільний. З 2016 по 2022 роки площі посівів зменшилися з 180 тис. га до 60-80 тис. га. За словами виконавчого директора Міжнародної асоціації гречки Сергія Громового, через початок повномасштабних воєнних дій ціна на гречку зросла з 35 до 100 грн, що трохи збільшило площі посівів до 124 тис. га минулого року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа червень цього року площі посівів становлять 100 тис. га. Громовой пояснює, що ситуація зі споживанням та пропозицією стабільна через значне зменшення населення.
Основні проблеми виробництва гречки
Технологічні проблеми: Низька врожайність гречки, яка складає близько 1 тонни з гектара, є серйозною проблемою. Для того, щоб вирощування гречки було рентабельним, необхідно досягати врожайності в 2,5 тонни з гектара.
Основними причинами низької врожайності є відсутність якісного насіння та інші технологічні нюанси, які ускладнюють процес вирощування.
Економічні проблеми: Нестабільність цін на гречку є ще однією значною проблемою для фермерів. Сергій Громовий зазначає, що через коливання цін фермери не можуть ефективно планувати свій бізнес, що веде до відмови від вирощування гречки.
Рік тому ціна гречки була 18 гривень за кілограм, а зараз вона знизилася до 12 гривень за кілограм, хоча середня собівартість вирощування складає 12 тисяч гривень за тонну.
Нагадаємо, біжіть у магазин і терміново купуйте: чому кожному українцю треба затаритись гречкою
Раніше ми писали про те, що ціни на улюбленіі крупи зміняться: до чого потрібно бути готовими
Вам буде цікаво дізнатися всього 27 грн за пачку: супермаркети оновили ціни на гречку, олію та хліб