Більшість українців своєчасно платять за комунальні послуги, але є й відсоток громадян, які систематично ухиляються від цього зобов'язання та накопичують борги. До яких наслідків це може призвести, йдеться в матеріалі видання focus.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідно до частини першої статті 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" у разі несвоєчасного здійснення платежів споживачеві нараховується пеня. Розмір штрафної санкції – 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. При цьому, загальний розмір пені не може перевищувати 100% боргу.
Водночас енергетичний експерт Юрій Корольчук не виключає, що у боротьбі з боржниками можуть піти на додатковий крок – обмеження постачання послуг. Причому відключати можуть не лише світло та воду, а й опалення.
"Думаю, що почнуть із "середніх" боржників. Відрізати дрібних споживачів одразу не будуть, бо це досить невеликі суми", - заявив він.
Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко вважає, що вирішити проблему боргів за комунальні послуги не вийде запровадження штрафів чи відключення послуг. Єдиний правильний шлях – проведення повноцінної реформи комунального господарства.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, комунальники закликали споживачів оновити важливі дані: ігнорування може вдарити по гаманцю.
Також наш портал інформував, доведеться митися в річці та збирати дощову воду: водоканальники вирішили підняти тариф одразу на 170%.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, комунальники закликали споживачів оновити важливі дані: ігнорування може вдарити по гаманцю.