Українців, які стурбовані можливим дефіцитом фруктів та овочів, у Міністерстві аграрної політики та продовольства України заспокоїли, що такий сценарій є малоймовірним.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТаку заяву Міністерство аграрної політики та продовольства України оприлюднило у понеділок, 4 червня. За словами директора департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігоря Віштака ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального.
"Через тимчасову окупацію південних територій українці справді можуть відчути обмежену пропозицію ранніх овочів та фруктів, але не надовго, у міру дозрівання цих культур у центральній, західній, північній Україні та від українських тепличних господарств із затримкою два-три тижні це питання буде вирішено", – запевнив він.
Зазначається, що у 2022 році на Херсонщині під овочевими культурами засіяли 40 тис. га землі. Цей показник становить майже 15% до врожаю овочів в Україні. Очікується урожай на рівні 34,22% до збору по Україні завдяки п'яти областей центральної України, де виробництво цих продуктів перевищує вдвічі-втричі.
Водночас Вінницька, Чернівецька, Хмельницька, Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід, цілком зможуть забезпечити потреби українців.
З урожаєм кавунів ситуація складніша. Однак центральні та частково південні регіони країни зможуть дещо компенсувати їхню нестачу, запевнили в Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Нагадаємо, росіянин вкрав в Україні пральну машинку, але забув, що у його будинку немає водопостачання: ці кадри доводять до сміху
Як повідомляв "Знай.ua", воїн ЗСУ влаштував своїй мамі зворушливий сюрприз у її день народження: не бачила сина пів року
Також "Знай.ua" писав, що ЗСУ зуміли відбити окупантів з острова Зміїний - бігли на катерах і підривали техніку