Ще день після Святої Трійці називають Духів день. Свято пов'язане з безліччю прикмет і заборон.

13 червня мало бути вихідним днем для українців, але через війну, яку розгорнула hосія, в країні свята, які випадають на вихідні дні, не переносяться на будні.

Повір'я свідчать, що ввечері на Трійцю з небес сходить Святий Дух. Він освячує і благословляє землю і все живе на ній. У храмах проводять святкові богослужіння на честь Пресвятого і Животворящого Духа.

Свята Трійця, скріншот
Свята Трійця, скріншот

Вірянам радять в цей день обов'язково відвідати церкву, де вони зможуть помолитися за померлих родичів і знайомих. Після цього необхідно відвідати кладовище і прикрасити могили гілками берези. Увечері вся родина збиралася за столом, щоб поспілкуватися на різні теми.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: можливість ядерного удару путіна, гідний удар України по лукашенку та "сюрпризи" опалювального сезону 22/23 Головне за 29 вересня: Цибульська на Щекавиці, світло подорожчає на 84%, Лукашенко готує мобілізацію, а Король із Зеленським Світло доведеться економити: здорожчання електроенергії на 84% не залишить вибору, яким буде тариф для населення Лукашенко слідом за Путіним може почати мобілізацію: але у черговий раз задурять мозок
Показати ще

Цей день найкраще підходить для збору цілющих трав. Адже вони в день духів наповнені особливою силою. Їх освячували в церкві і лікували недуги протягом усього року.

У Духів день не можна турбувати землю і працювати на ній. Заборонено копати, садити рослини, полоти. Ще предки вірили, що це зашкодить майбутньому врожаю.

У Києво-Печерській Лаврі - гало на Трійцю, скріншот з відео
У Києво-Печерській Лаврі - гало на Трійцю, скріншот з відео

Категорично заборонялося в святкові дні шити, фарбувати, прати, робити прибирання. Також не рекомендується в цей день заготовлювати березові віники.

Вважалося, що в цю пору на землю виходить вся нечисть, щоб попустувати. Заборонялося одному ходити на водойми і в ліс, оскільки можна назавжди там залишитися.