Хімік-вчений і учасник реаліті "Пара на мільйон" (Новий канал) Гліб Репіч поділився лайфхаком, який може стати в нагоді під час війни.

Приготування мила в домашніх умовах може бути як цікавим хобі, так і необхідністю в умовах війни. Навчитися цьому зовсім нескладно, головне – мати вдома сало, гранули для чищення труб і сіль. Як зробити мило з цього набору, розповів кандидат хімічних наук, викладач хімії та учасник реаліті "Пара на мільйон" на Новому каналі Гліб Репіч.

Гліб Репіч, "Пара на мільйон", фото: пресслужба Нового каналу
Гліб Репіч, "Пара на мільйон", фото: пресслужба Нового каналу

Насамперед наріжте на невеликі кубики 150 г сала. Викладіть його в каструлю і додайте 60 г гідроксиду натрію (підійдуть гранули для чищення труб типу "Містер Кріт") і поставте на плиту на середній вогонь.

"Через 10 хвилин сало почне топитися, луг вступить в реакцію з жирами, утворюючи гліцерин і натрієві солі жирних кислот, що є нічим іншим як милом,- пояснив Гліб. – Через 30 хвилин воно почне збиратися на поверхні розчину. Недарма ця реакція називається реакцією омилення."

Популярні новини зараз
Ось таким був дідусь "Запорожця": рідкісні кадри унікального прототипу із кузовом незвичайної форми Кінець скоро? Ліванська провидиця, що передбачила COVID-19, дала прогноз щодо війни в Україні Плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Варити цей розчин потрібно три години, після чого додати літр води. Ви отримаєте мильний клей, з якого потрібно виділити мило.

Мило з сала
Мило з сала

"Для цього додайте туди 150 г солі. У розчині солі мило не розчиняється і виділяється у вигляді осаду. Такий процес називається висолюванням, - зазначив Репич. — Після охолодження мило збирається на поверхні у вигляді коржа. Це ядрове мило"

Мило потрібно добре віджати, щоб позбутися від зайвої рідини. Але в такому вигляді використовувати його не можна - воно містить залишки лугу, і якщо їм митися, шкіра злізе. Розчиніть його ще раз у воді і знову очистіть висолюванням. А потім знову відіжміть воду.

"Очищене мило не має неприємного запаху і майже не містить луг. Залишилося надати йому форму. Для цього можна скористатися формами для випічки або просто скачати в кульки, - сказав учасник реаліті Нового каналу. – Далі викладіть мило на сонці сушитися. Через кілька днів вийміть його з форм - мило готове до використання!"

Мило з сала
Мило з сала