Допомога людям, які доглядають на непрофесійній та професійній основі в умовах воєнного стану - нові правила впроваджує Мінсоцполітики.

Очільниця соціального відомства, Марина Лазебна розповіла про врегулювання відносин та допомоги для українців, які непрофесійно та професійно доглядають за літніми людьми, людьми з інвалідністю, дітьми з інвалідністю, в умовах воєнного стану, а також призначення і виплати компенсації за догляд таким особам.

Допомога тим, хто доглядає. Фото: Youtube
Допомога тим, хто доглядає. Фото: Youtube

Зокрема розробили комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг. Таке визначення дозволить забезпечити індивідуальний підхід до надання догляду конкретній особі та необхідних саме їй послуг.

Також уряд буде призначати та виплачувати компенсації за догляд людині, яка зареєструвалась як внутрішньо переміщена особа.

Популярні новини зараз
Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів
Показати ще

Як середньомісячний сукупний дохід братимуться доходи за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця надання згоди здійснювати догляд на непрофесійній основі.

Допомога тим, хто доглядає. Фото: Youtube
Допомога тим, хто доглядає. Фото: Youtube

Щодо того, хто має підписувати договір про надання послуг з догляду від імені отримувача послуг, якщо людина, яка надає ці послуги на професійній основі, є законним представником отримувача. У таких випадках договір підписується іншим законним представником отримувача послуги з догляду, або уповноваженою особою органу опіки та піклування.

Нагадаємо, раніше лукашенко заявив, що народ, який воює на своїй території за свою сім'ю перемогти неможливо.

Як повідомляв портал "Знай.ua", військовий Дмитро залишив бізнес на час війни заради захисту Батьківщини.

Також "Знай.ua" писав, що окупантів, що були в Мощуні на Київщині, знищують вже під Запоріжжям.