24 квітня 2022 року, на 60 день героїчного опору українського народу російському військовому вторгненню всі ми відзначаємо свято Великодня.

Незадовго до дня "ікс" в деяких областях скасували комендатську годину на найважливішу ніч для всіх вірян. Але після появи загрози того, що українці можуть постраждати комендатська година була знову введена, але за скороченим графіком.

Про це повідомляв Знай.uа.

Великдень в Україні
Великдень в Україні

Однак влада закликає українців утриматися від походу до церкви і залишитися вдома для своєї безпеки. Губернатор Миколаївської ОДА Віталій Кім розповів, як окупанти "готуються" до Великодня - підписують снаряди священною фразою "Христос Воскрес".

Популярні новини зараз
Гороскоп на грудень 2022: Водоліям допоможуть зірки, Левам буде важко, а Овни кайфануть перед Новим роком Збільшення прожиткового мінімуму: що підвищать українцям з 1 грудня, окрім пенсій "Жити до зарплати, знущаються...": українці з картками "ПриватБанку" втрачають все, нульові баланси Начинка більше ніколи не витікатиме: простий спосіб залишити варення, сир або м'ясо всередині пиріжка
Показати ще

Віталій Кім, скрнішот
Віталій Кім, скрнішот

У зв'язку з цим наша редакція хоче запропонувати вам спосіб освячення великодніх кошиків вдома.

Як правило, читає молитву старший чоловік в сім'ї або глава сімейства. Що стосується порядку, в якому потрібно читати молитви, то він наступний: читаються великодні молитви, як "Христос воскрес із мертвих" тричі, або "Отче наш". Читають молитву для освячення і кроплять святою водою.

Ми наводимо слова молитов українською мовою.

Молитва на благословення хліба

"Владико Святий, Отче Вседержителю, Предвічний Боже, благоволи освятити хліб цей Твоїм святим духовним благословенням, щоб був він усім, що споживають його, на спасення душі, на здоров'я тілесне і захист проти всіх недуг, всякого ворожого підступу.

Милістю і щедротами єдинородного Сина Твого, що з Ним благословен єси, з пресвятим і благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь".

Великодні паски, фото Знай.uа
Великодні паски, фото Знай.uа

Молитва на благословення пасхального агнця та іншої м'ясної їжі

"Споглянь, Господи, Ісусе Христе, Боже наш, на агнця цього й на всю іншу м’ясну поживу, благослови й освяти їх, як благословив і освятив єси агнця, що його Тобі привів вірний Авраам, і агнця, що його Тобі Авель приніс від плодів, також і теля годоване, що його звелів єси заколоти для сина блудного, що знову повернувся до Тебе. І як той сподобився насолодитися Твоєю ласкою, так і ми від Тебе, цих благословенних і освячених страв споживаючи, Твоє благословення зі здоров’ям всі одержимо, чесного ради хреста Твого й тридневного з мертвих воскресення.

Бо Ти є істинна Пожива й Податель благ, все благословляєш і освячуєш, Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з безначальним Твоїм Отцем і пресвятим і благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь".

Великдень 2020: католицьке та православне свято, PMG.ua
Великдень 2020: католицьке та православне свято, PMG.ua

Молитва на благословення молочної та іншої їжі

"Владико Господи Боже наш, що все сотворив, благослови сир, молоко, яйця й іншу поживу, й нас збережи у благості Твоїй, щоб ми, насолоджуючись цими Твоїми щедро поданими дарами, наситились і невимовної твоєї благости, ради пресвітлого з мертвих тридневного воскресення Господа нашого Ісуса Христа. Бо Твоя є влада, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь".

Нагадаємо, що Олексій Резніков пообіцяв окупантам нові "пасочки" до свята від іноземних друзів: жоден не встоїть.

Раніше ми повідомляли, що російські окупанти планують масштабні обстріли на Великдень: пишуть на снарядах "Христос воскрес".