Війна - це велика трагедія, яка впливає на психологічне здоров‘я. Саме тому перед батьками стоїть задача вберегти власних дітей, створити для них максимальний комфорт, не допустити психологічної травми.

Про ознаки психологічної травми у дитини розповіла перша леді Олена Зеленська на своєму Телеграм-каналі.

Під час стресових ситуацій у поведінці дітей відбуваються цілком конкретні та швидкі зміни. Батькам потрібно помічати ці зміни та знати як їх розпізнати.

Інфорграфіка з Телеграму Олени Зеленської
Інфорграфіка з Телеграму Олени Зеленської

Про ознаки психологічної травми у дитини може свідчити її раптова пасивність і мовчазливість. Можуть з'явитися проблеми зі сном, а також дитина може полохатися від будь-яких звуків. Дитина стає тривожною, постійно програє в іграх або ж часто проговорює травматичний досвід.

Популярні новини зараз
Як відрізнити справжній сир від підробки: 2 способи, про які ви не знали Що в жодному разі не можна додавати до борщу: топ найгірших інгредієнтів Народилися у двох сорочках: знаки Зодіаку, за якими удача ходить по п'ятах Макс Чмерковський розповів, як його змусили зробити найбільшу помилку в житті: "Я не люблю про це говорити"
Показати ще

Ознаки психологічної травми у молодших дітей:

  • повернення до більш ранньої поведінки (наприклад смоктання пальця)
  • дитина не розуміє причин події, а думає що це її провина


Ознаки психологічної травми у підлітків:

  • незвична або агресивна поведінка
  • різка зміна міжособистісних стосунків ( наприклад, дитина відсторонюється від батька)
  • відчуття провини чи сорому
  • різке дорослішання


Аби допомогти своїй дитині у такий непростий час потрібно вислуховувати її переживання та дати зрозуміти, що все це нормально.

Нагадаємо, прикордонники зізналися, яким чоловікам можна виїхати з України під час війни: без перук і "вагітності". Є категорії чоловіків, які можуть виїхати за кордон навіть у воєнний час

Раніше Знай писав, Мінсоцполітики підтримало вразливі сім'ї з дітьми, направивши 8,5 тон гумдопомоги: отримав Мелітополь, Київщина і Житомирщина

Також Знай повідомляв, отримати пенсію або забрати посилку: "Укрпошта" показала у яких областях та як працюють відділення, карта