В юридичній практиці трапляються випадки, коли після смерті особи її майно з певних причин ніхто не успадковує. Відмова від прийняття спадку, усунення спадкоємців від права на нього – це найпоширеніші причини. Саме за таких обставин майно може перейти у власність територіальної громади як відумерла спадщина. Про це у своєму Facebook в сьогоднішньому пості пише Міністерство юстиції України.

Facebook Міністерство юстиції України
Facebook Міністерство юстиції України

«Відумерлою вважається спадщина, визнана такою на підставі встановлення судом існування (чи неіснування) кількох юридичних фактів (окрім самого факту смерті спадкодавця, такими фактами можуть бути: відсутність спадкоємців за заповітом та законом, усунення спадкоємців від спадщини тощо) та виконання відповідним органом місцевого самоврядування необхідних процедурних (процесуальних) дій, спрямованих на набуття територіальною громадою прав та обов’язків померлої особи», - роз’яснюється на сторінці Міністерства юстиції України у соцмережі.

Facebook Міністерство юстиції України
Facebook Міністерство юстиції України

Якщо протягом шести місяців ніхто не звертається до місцевої ради або до відповідного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, місцеві органи самоврядування повинні зробити декілька кроків. Ці кроки Міністерство юстиції України перелічило в повідомленні:

Популярні новини зараз

Олена Кравець з "Квартал 95" показала, що вчудила її донька Маша: до такого не додумалися навіть діти Олі Полякової

Головне за ніч: Холостячка Огнєвіч обрала кохання, українці проти "антинародного" Закону, воїни ЗСУ запустили флешмоб, а Гросу більше не "пиріжок"

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Фіналіст шоу "Холостячка" Олексій Тригубенко забув Ксенію Мішину заради нової маленької: "Коли вона приїхала..."

Показати ще
  • прийняти необхідні заходи щодо збереження майна померлої особи (якщо це населений пункт, де немає нотаріуса – обов’язок охорони спадкового майна покладається на орган місцевого самоврядування);
  • -по закінченні річного терміну з дня відкриття спадщини (дня смерті особи) звернутися із заявою до місцевого суду про визнання спадщини відумерлою;
  • отримати рішення суду про визнання спадщини відумерлою та перехід права власності на майно до територіальної громади та в установленому порядку ці права зареєструвати.

Facebook Міністерство юстиції України
Facebook Міністерство юстиції України

Знай.ua нагадує Українкам підказали, як перевірити нареченого-іноземця – попередні шлюби й "скелети в шафі"

Як раніше повідомляв Знай.ua, як квартиру українця заарештували через борги по аліментах: заборгував дитині 180 тисяч за 9 років

Також Знай.ua писав: Здала пай - а він не платить: українцям пояснили, як розібратися з орендаторами