У світі рекордно зросли ціни на газ. А це своєю чергою призвело до здорожчання низки продовольчих продуктів в Україні.

Попри те, що побутові споживачі природного газу захищені від здорожчання ресурсу адміністративною ціною, вони все одно заплатять більше - за товари й послуги. Фахівці запевняють, що нинішнє здорожчання газу обов'язково позначиться на цінниках в магазинах, повідомляє ТСН.

Зростання вартості газу в 7 разів від початку року вплинуло не лише на здорожчання продуктів. Воно також може призвести до припинення і навіть банкрутств багатьох харчових підприємств. Адже, на думку економістів, люди вимагатимуть підвищення заробітної плати, тому що базові продукти і комуналка виростуть в ціні.

Комуналка, фото: кадр з відео
Комуналка, фото: кадр з відео

"Підвищення ціни на газ, як на базовий енергоресурс, викличе підвищення цін практично на всю продукцію. Для пересічного громадянина, перш за все, це будуть комунальні послуги, харчі, товари першої необхідності. Як тільки починається інфляційний процес, відразу дорожчає людська праця: люди хочуть підвищення зарплати, хочуть зберегти хоча б попередній рівень прибутку", - пояснив економічний експерт Михайло Крапивко. Михайло Крапивко

Популярні новини зараз
Чи буде 2024 рік високосним: усі заборони та таємниці року Пенсії у жовтні: кому будуть встановлені щомісячні доплати Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Варто додати, що середні ціни на харчові продукти у вересні поточного року в порівнянні з вереснем 2020 року зросли на 14,3%. Згідно з даними Державної служби статистики показник став вищим, ніж загальна інфляція, яка становила 11,0%.

Ціни на продукти, кадр з відео
Ціни на продукти, кадр з відео

За даними статистичного відомства, серед харчових продуктів найбільше здорожчали:

  • цукор — на 88,0%,
  • олія соняшникова — на 71,7%,
  • яйця — на 60,7%.
  • Хліб подорожчав на 17,2%, м'ясо і м'ясопродукти — на 12,3%, масло — на 10,9%, молоко — на 8,7%, сир і сир — на 7,9%, риба та рибопродукти — на 7, 4%, овочі — на 1,7%.

Аодночас керівник Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко вже попередив, що хліб неминуче здорожчає на 20%. Адже, за його словами, 90% великих і майже всі малі підприємства для виробництва хліба використовують природний газ. Також у зимовий і весняний періоди 2022 року можуть рекордно здорожчати тепличні огірки, помідори та інші овочі.

ДТЕК Нафтогаз
ДТЕК Нафтогаз

Нагадаємо, українці обурені холодом у садочках, діти мерзнуть "на бурульку": "Простіше відправити на дистанційку, ніж платити за газ". У дитячому садочку батькам малюків запропонували принести у навчальний заклад обігрівач

Як повідомляв портал "Знай.ua", МОЗ розширило список професій для обов'язкової вакцинації: кому доведеться щепитися від covid. Міністерство охорони здоров'я України вирішило розширити список професій, працівники яких підлягатимуть обов'язковій вакцинації від коронавірусу

Також "Знай.ua" писав, обурений батько показав "голодний" обід для школярів - окраєць хліба і прозорий супчик: "Їм не соромно". Батько учня поскаржився на "ситні" обіди, які отримують діти у шкільних їдальнях.