Україна наблизилася ще на один крок до масштабної кризи в металургійній галузі: експорт брухту досяг катастрофічних обсягів, і деякі заводи вже почали знижувати обсяги виробництва. При цьому на експорті сировини Україна нічого не заробляє, тому що експортери виводять валютний прибуток в офшори. Про це написав народний депутат Муса Магомедов у колонці для Мінпром.

Ще в липні, коли ситуація стала критичною, а склади підприємств спорожніли, металурги вперше попросили Кабмін ввести тимчасовий мораторій на експорт брухту з України і попередили: гострий дефіцит сировини може зовсім скоро призвести до зупинки металургійних підприємств, нагадав нардеп.

«На жаль, Уряд продовжує ігнорувати голос бізнесу. І це виглядає дивно-враховуючи, що, за оцінками експертів, переробка брухту дає до бюджету в десятки разів більше податків, ніж його експорт", - підкреслив Магомедов.

За його даними, через форсований експорт запаси брухту в Україні скоротилися з 350 тис т у січні до 130 тис т у серпні. Таким чином Металургія впритул підійшла до так званого технологічного мінімуму, за яким можливі тимчасові зупинки окремих виробництв і навіть цілих підприємств. Це призведе до значних втрат для національної економіки. За оцінками експертів, якщо метпідприємства почнуть зупинятися, то до кінця 2021 року країна втратить 1,5 млрд дол валютних надходжень.

«Найприкріше, що при цьому на експорті брухту Країна нічого не заробляє: як пишуть мої колеги-нардепи, поки металурги скорочують виробництво через дефіцит брухту, експортери брухту масово вивозять гроші в офшори. Тобто, Україна втрачає двічі - замість того, щоб на державному рівні захистити металургійну галузь і бюджет», - пояснив Магомедов.

Популярні новини зараз
ПриватБанк почав блокувати карти всім без розбору, клієнти розгублені: "Тупо і без пояснень" На українців чекають хвилі екстремальної спеки: синоптик склав прогноз погоди на літо-2023 "ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Він підкреслив: якщо не ввести тимчасовий мораторій на експорт брухту, до кінця поточного року з України можуть вивезти близько 1,5 млн т брухту. Все, що отримає при цьому бюджет - 2,5-3 млрд грн податків у вигляді експортного мита на брухт. Але якби цю сировину переробили в сталь-до бюджету країни надійшло б 85 млрд грн податків, тобто, майже в 30 разів більше.

Нагадаємо, раніше ВП "Укрметалургпром" звернулося до відкритих листом до президента Володимира Зеленського із закликом доручити Кабінету Міністрів і Міністерству економіки якомога швидше ввести тимчасову заборону експорту металобрухту з України до 31 грудня 2023 року, оскільки ця сировина є стратегічним ресурсом для української промисловості.