Інфляція в Україні за липень перевищила 10% в річному вимірі. У експертів викликає питання монетарна політика Нацбанку. Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук розповів, що відбувається насправді, у статті для «НВ».

"За нашими оцінками, поточне зростання цін в Україні є результатом комбінації тимчасових і фундаментальних факторів. Це, власне, і пояснює "помірну" монетарну реакцію. Зокрема, тимчасовим поки виглядає зростання цін на продовольство та енергоресурси», - зазначає фахівець.

Найбільше вплинули на інфляцію в Україні ціни на соняшникову олію (+79% Р/Р), цукор (+84% Р/Р), природний газ (+164% Р/Р), паливо (+34% р/р).

Очікується, що економіка трохи оговтається від цих ударів приблизно до кінця року-вплинуть нові врожаї і коригування світових цін на продовольчі товари, газ і нафту.

Однак дорожчають не тільки масло і енергоносії – подорожчання зачепило і більш широкий спектр товарів і послуг. Держстат підрахував, що базова інфляція вже прискорилася до 7,3%.

Популярні новини зараз

В Україні почалися масові рейди у транспорті і "полювання" на фальшиві COVID-тести: штраф у 17 тисяч і 730 заведених справ

Алек Болдуін застрелив операторку родом з України на зйомках фільму "Іржа" і поранив режисера

Кейт Міддлтон змінила зачіску і приміряла вбрання нареченої: найкращий образ з часів весілля з принцом Вільямом

Оля Полякова звернулася до психолога через серйозну кризу у сім'ї: "Діти тримають"

Показати ще

У НБУ вважають, що це наслідки виходу економіки з карантину, зростанням зарплат і споживчого попиту. Громадяни стали витрачати більше і активніше.

Як довго триватиме період зростання цін, в банку прогнозувати не беруться, але вже зараз підвищують свою облікову ставку для повернення інфляції до 5% в 2022 році.