Херсонська школярка перемогла на Олімпіаді геніїв у США із проєктом очищення Дніпра. Вікторія Панченко вигадала, як чистити водойму без механічного втручання в екосистему.

Про це повідомляє ТСН.

Херсонська школярка придумала, як очистити Дніпро та виграла на Олімпіаді геніїв у США. Вона здобула третє місце і отримала стипендію на навчання у Нью-Йорку. 15-річна Вікторія Панченко винайшла спеціальне біоплато, яке чистить водойму без механічного втручання в екосистему.

Вікторія Панченко , фото ТСН
Вікторія Панченко , фото ТСН

Це колективна робота всієї родини, адже вони люблять сплавлятися на байдарках Дніпром і помітили, що вода в плавнях, де росте очерет та рогіз, чиста на відміну од решти річки. Цей проєкт розпочала старша сестра Вікторії - Вероніка. Допомагала дівчатам мама – за фахом біологиня.

Популярні новини зараз
Знайшовся рідний брат "горбатого" Запорожця з Японії: як дві краплі води, не відрізниш "Нафтогаз" зробив важливе попередження щодо лічильників "Відкосити тепер не вдасться": з 1 червня запрацюють жорсткі правила мобілізації Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

"Очерет і рогіз дуже гарно очищують річкову воду саме від нітратів та фосфатів – розкладаючи їх на прості елементи", - розповідає жінка.

Проте у родини виникла проблема - чи зможе рости очерет без ґрунту посеред річки. Тому вони брали очерет викопували його обов'язково з коренем та прив'язували рослинку до каміння і ставили у воду таким чином, щоб корінь не торкався дна.

За кілька місяців очерет не лише прижився, а й дав пагони. Тому дівчинка придумала спеціальну мобільну конструкцію - вона представляє каркас із пластикових труб, утримувальної сітки та висаджений в неї рогіз та очерет. Рослини прижились і вже почали фільтрувати Дніпро.

Вікторія Панченко , фото ТСН
Вікторія Панченко , фото ТСН

"10 квадратних метрів цього біоплпато за день очищує 1 кубометр забрудненої води", - твердить Вікторія.

Нині Вікторія та її родина хочуть утілити проєкт у життя. Сподіваються, що розробкою зацікавляться в нас і біоплато почне очищувати українські водойми.

Нагадаємо, що Костянтин Яловий пояснив причини навали медуз у Кирилівці. Аномально велика кількість медуз поблизу Азовського узбережжя може свідчити про серйозні екологічні проблеми.

Як повідомляє портал Знай.uа Україна потопає у смітті, за "чистоту" доведеться заплатити:"у нас немає вибору".Політичний діяч Єгор Фірсов опублікував новий пост, де розповів про важливість сміттєпереробних заводів в Україні.

Також Знай.uа писав, що Українці вимагають побудувати завод з переробки сміття, Екологія під загрозою