Що пропонують нардепи?
Період затишшя у Верховній Раді під час літнього відпочинку нардепів на пляжах Франції та Швейцарії минув. Днями в Парламенті була зареєстрована низка нових законопроектів. Які зміни пропонують подані парламентарями ініціативи, дізнавалися Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
3-річне вето на тарифи і шанс на субсидію
Одна з найсвіжіших ініціатив стосується житлових субсидій і удосконалення процесу їх призначення.
Це законопроект № 5868 – "Про заходи, спрямовані на соціальний захист населення та удосконалення порядку призначення житлових субсидій у зв'язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги".
В даному проекті Закону йдеться про те, що сучасна система соціального захисту не відповідає реальним потребам населення і пропонується комплекс змін:
-введення 3-річного мораторію на підвищення цін на газ, електроенергію та інші ЖКП;
-полегшення процесу поновлення автоматичного перепризначення субсидій;
-скорочення списку тих, хто зараз не може претендувати на субсидію та ін.
Зокрема, в законопроекті засуджуються Постанови Кабміну № 420 і № 505, ухвалені у квітні-травні 2021 року. Цієї весни Уряд вніс зміни, що позбавляють права на субсидії тих, хто:
"Не можливо погодитися з положеннями Постанови № 420, які обмежують повноваження органів місцевого самоврядування в частині скасування діяльності комісій для розгляду заяв громадян та прийняття рішень про призначення субсидій у окремих випадках. Соціальні виплати, до яких відноситься і житлова субсидія, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом", - йдеться у положеннях № 5868.
Та перш, ніж потрапити до сесійної зали, законопроект має пройти розгляд у 4 профільних Комітетах Верховної Ради.
Прозорість підприємців: "сканування" рахунків і новий облік
Є серед "новинок" і законопроект, що стосується підприємців – а саме прозорості їх діяльності.
26 серпня у ВРУ був зареєстрований законопроект № 5866 – "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо створення умов для розвитку фізичних осіб - підприємців та підвищення прозорості їх діяльності".
Даний проект Закону пропонує значне полегшення перевірки обороту коштів на банківських рахунках суб'єктів господарювання.
Передбачено і зміни ведення обліку отриманих підприємцями доходів.
Плюс одне свято і оклад для "кримських" службовців
27 серпня на розгляд Комітету був переданий законопроект № 5864 "Про внесення зміни до ст. 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня – День Української Державності".
Згідно зі "святковим" Указом президента, День Української Державності відзначатиметься 28 липня.
Цей день розташується поруч із Новим Роком та 8 березня у ст. 73 "Святкові і неробочі дні".
А, відповідно, за цей день буде передбачена фінансова компенсація.
"Реалізація положень проекту Закону України "Про внесення зміни до ст. 73 КЗпПУ щодо встановлення святкового дня – День Української Державності" потребуватиме витрат із бюджетів усіх рівнів на виплату компенсації за роботу у святковий день", - зазначено у Пояснювальній записці.
А у внесеному главою партії "Слуга Народу" Олександром Корнієнко законопроекті № 5867 передбачено розширення списку осіб, що отримуватимуть оклад з держбюджету України – зокрема, в Криму.
Це стосується людей, задіяних в роботі запровадженої владою ініціативи "Кримська платформа".
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав, що Верховна Рада затвердила новий Герб України: як виглядає патріотичний символ.