В Україні вже успішно відсвяткували перших з трьох серпневих Спасів-медовий, який відзначається 14 числа 2021 року.

Але зараз мова піде про другий важливий християнський день під назвою Преображення Господнє або Яблучний Спас, коли православні віруючі та греко-католики освячують літні дари природи в церквах, зокрема, яблука, над якими читаються особливі молитви.

Церква, фото: Facebook
Церква, фото: Facebook

Українці також можуть звернутися до Бога за допомогою і прочитати молитву, щоб попросити всілякі блага.

***

Популярні новини зараз
У Верховній Раді задумалися знизити пенсії: хочуть досягти справедливості Австралійське ТРО: депутатка з чоловіком виїхала з України, але ухвалює рішення про наше майбутнє Українці не можуть оплатити комуналку в Ощад 24/7, паніка захлинула: "Доведеться переводити пенсійні виплати" 10 мільйонів доларів та два роки: виробнику Байрактарів "загилили" недитячий хабар в Україні
Показати ще

Господи Ісусе Христе, Боже наш, у світлі живий неприступному,
Сяйво сий слави Отчія і Образ іпостасі його!

Егда прийди виконання часів, ти за милосердя невимовне
до занепалого роду людському собі применшив єси, зрак раба прийняв єси, змирив єси собі, слухняний бисть навіть до смерті.

Обаче перш Хреста і вольния пристрасті Твоєї на горі Фаворитів
перетворився єси в Божественної слави Своєї перед святими твоїми учні і апостоли, мало приховавши плоті сприйняття, та егда тебе побачать распинаема, і смерті предаваема, зрозуміють убо страждання твоє вільне і Божество.

Дай же й нам усім, пречистыя Плоті Твоєї святкують Преображення, чистим серцем і нескверными уми взыти на Святу гору Твою, у селища святої слави Твоєї, идеже голос чистий святкуючих, глас несказаннаго радості, так тамо купно з ними лицем до лиця побачимо Славу Твою в невечернем дні Царства Твого, і з усіма святими, що від віку Тобі благоугодившими
прославимо Всесвяте Ім'я Твоє з безначальним твоїм Отцем і Пресвятим і Благим і Животворящим твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

***

Церква, фото: Пцу Facebook
Церква, фото: Пцу Facebook

Раніше можна було поворожити на першому яблуці, щоб загадати заповітне бажання. Для цього потрібно думати про щось доброму і світлому перед укусом. А хтось наділяв магічною силою останній шматочок яблука. Хоча люди готувалися і до того, що якщо перше яблуко виявилося кислим — тоді доводилося готуватися до труднощів, якщо ж навпаки — до радісних подій.

Українці щоразу при купівлі трьох яблук в різних місцях вимовляли: "Як яблучко в будинок, так і гроші в будинок, сказано так зроблено". Це робиться, щоб згодом знайти фінансове благополуччя, гроші і достаток.

Церква, фото: Facebook
Церква, фото: Facebook

Нагадаємо, найбільш сильні молитви за здоров'я: слова, які захистять Ваших рідних від хвороб

Як повідомляв "Знай.ua", Медовий спас - 14 серпня: особлива молитва для захисту себе від всяких бід і напастей

Знай.ua писав, 14 серпня у православних починається Успенський піст