День 21 серпня присвячений святому Мирону - критському Чудотворцю. Інші назви свята:» Мирон«,» Вітрогони«,»День Стрибога".

Вітри, особливо ті, що викликають смерчі, завжди для людини були явищем таємничим. Наші предки говорили: "Вітер-Боже дихання. Воно може бути тихим і сильним, добрим і жорстоким".

Наші предки вважали, що сьогоднішній вітер – це дихання Всевишнього. Тому йому молилися, щоб позбавив від різних бід. Збирали також Сьогодні дітей в одній кімнаті зі старими, старші загадували про вітер загадки, а хто більше вгадає, той отримує солодкий приз. В цьому випадку-пиріжок з ягодами або пряник.

Ще в Миронів день прийнято збирати ожину. Вона володіє багатьма корисними властивостями: може вилікувати застуду, знизити жар, використовується як протиблювотний засіб.

Популярні новини зараз
Юлія Тимошенко, при якій Україна заплатила літаками путіну за газ, вирішила боротися з тарифами на світло Кличко вирішив звинуватити Зеленського у гибелі людей через зачинені укриття Шалені знижки від АТБ: скільки коштують м'ясо, риба, ковбаси та інші товари Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Також сьогодні треба випрати білизну хворої людини, посушити його на вітрі, а потім надіти на хворого. Так він позбудеться від хвороби і швидко одужає. Якщо ж жінка давно не може завагітніти, то треба сьогодні вийти в чисте поле і підняти поділ спідниці. Вітер повинен обдути ноги. У нього просять допомоги в зачатті. Часто після цього жінка дізнавалася, що вагітна. Звідси і взялася фраза "вітром надуло".

Вагітність, фото: GettyImages
Вагітність, фото: GettyImages